Kdo jsme
Jsme globální organizace zaměřená na spotřebitele a čtvrtá největší mezinárodní tabáková společnost.

Imperial Brands PLC

Jsme globální organizace zaměřená na spotřebitele a čtvrtá největší mezinárodní tabáková společnost.

Miliarda dospělých kuřáků na světě hledá nové a potenciálně méně škodlivé výrobky a my se na 120 trzích snažíme uspokojovat jejich rozmanité a vyvíjející se potřeby. Inovujeme, abychom vytvořili potenciálně méně rizikové výrobky, které spotřebitelům přinášejí stále větší uspokojení a současně oslavujeme trvalý úspěch našich ikonických a oblíbených tabákových značek.

Naše ambice pro lepší budoucnost zahrnují závazek vybudovat udržitelnější podnikání na podporu zdravější planety.

Jako nejmenší ze čtyř velkých mezinárodních tabákových firem víme, že nejlépe se nám daří, když jsme soustředěným vyzyvatelem, který bojuje ve prospěch našich maloobchodních partnerů, spotřebitelů a širší společnosti.

Naše poslání

  • Vytvářet cestu ke zdravější budoucnosti pro chvíle odpočinku a potěšení.

Naše vize

  • Budovat silnou firmu, která bude vyzyvatelem a bude se opírat o odpovědnost, cílevědomost a možnost volby.

Naše podnikání

Naše hlavní obchodní činnost je založena na komplexním portfoliu cigaret, jemně řezaného tabáku a dalších tabákových výrobků. Naše tabákové značky se prodávají na trzích po celém světě, včetně USA, kde máme významné zastoupení prostřednictvím naší společnosti ITG Brands.
Preference spotřebitelů se nadále vyvíjejí a očekáváme, že do roku 2025 budou NGP tvořit 20 % celkového trhu s nikotinem. Jsme odhodláni vybudovat úspěšnou obchodní činnost v oblasti NGP, kde pokrýváme všechny tři kategorie: elektronické cigarety, zahřívaný tabák a orální nikotin.

Naše strategie

V lednu 2021 představil generální ředitel Stefan Bomhard společně se svým týmem novou strategii, jejímž cílem je transformovat Imperial Brands a vytvořit jeho dlouhodobou hodnotu. Náš strategický přístup je podpořen změnami v naší kultuře a způsobech práce, které postaví spotřebitele do centra našeho podnikání.

Náš nový strategický plán přinese silnější a konzistentnější výkonnost jak v oblasti konvenčních tabákových výrobků, tak výrobků nové generace. Více informací naleznete na stránkách naší společnosti.

Imperial Brands v České republice

Imperial Brands v České republice reprezentuje společností Imperial Brands CR, s.r.o. (do konce roku 2021 Imperial Tobacco CR, s.r.o.). Patříme mezi přední distributory tabákových výrobků na českém trhu, kde působíme již více než 25 let a chceme stejně jako naše mateřská společnost našim zákazníkům poskytovat jen to nejlepší.

Jsme hrdí na to, že do našeho portfolia značek patří cigarety Davidoff, West, P&S, Gauloises Blondes, R1, Ernte 23, Reval, Cabinet, Route 66, tabáky Golden Virginia, Drum, P&S, West, doutníčky Vegafina a dutinky West a P&S.

Produkty nové generace jsou na českém trhu zastoupeny značkou vaporizérů blu a od roku 2021 také produkty z kategorie zahřívaného tabáku – zařízení na zahřívání tabáku PULZE a tabákové náplně iD.

Tým našich 140 zaměstnanců tvoří jak zaměstnanci centrály, která sídlí v Praze na Andělu, tak i obchodní zástupci, kteří působí po celé republice. Mnoho zaměstnanců v naší společnosti pracuje po celý život. O skvělé péči a přístupu k našim zaměstnancům svědčí i ocenění TOP EMPLOYER Czech Republic, jehož jsme držitelem.
 

Věděli jste?

  • naše společnost působí na českém trhu od 1.12.2004, kdy převzala německý koncern Reemtsma, který v České republice působil od roku 1993? Původními značkami cigaret Reemstmy byly právě Davidoff a West; 
  • už v roce 2019 jsme pro interní a externí komunikaci změnili název na Imperial Brands? Změna názvu společnosti úzce souvisela s rozšířením portfolia výrobků o produkty nové generace, a to v rámci našeho poslání vyjádřeného heslem „VYTVÁŘÍME NĚCO LEPŠÍHO PRO KUŘÁKY NA CELÉM SVĚTĚ;
  • o skvělé péči o naše zaměstnance hovoří už jen fakt, že celá řada jich je s námi od začátku své profesní kariéry?  Jeden z nich je s námi už více než 27 let!

Objevujte

Legislativní prostředí

Více informací

Informace o tabáku a výrobě cigaret

Více informací

Produkty nové generace

Více informací