Imperial Brands má nového manažera pro český trh

30.01.2020

Tisková zpráva, 30.1.2020
 
Imperial Brands má nového manažera pro český trh
Od poloviny ledna 2020 vede v České republice společnost Imperial Tobacco CR, s.r.o., Bojan Stoevski, který nahradí Karla Pavku.

Pro Imperial Brands začal Bojan pracovat v roce 2012 v Makedonii jako aktivační manažer v segmentu HoReCa. V roce 2015 začínal v České republice na pozici manažer obchodu pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Rakousko a od roku 2017 zastával pozici manažera pro obchod a marketing pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Bojan vystudoval e-business management na Fakultě ekonomie Univerzity svatých Cyrila a Metoděje ve Skopje. Domluví se makedonsky, česky a anglicky. Nejraději tráví čas s rodinou. Mezi jeho koníčky patří fotbal, tenis, snowboarding, gastronomie a odborná literatura.
 
Bojan Stoevski o sobě

Co mě přivedlo do společnosti Imperial Brands…
Před tím, než jsem začal pracovat pro Imperial, jsem byl velmi aktivní v oblasti zábavního průmyslu. Vlastnil jsem hudební vydavatelství se dvěma velmi oblíbenými umělci v Makedonii a také jsem řídil jednu z nejpopulárnějších restaurací / barů a nočních klubů ve Skopje. V té době mi bylo 26 let a já jsem se jednoduše rozhodl radikálně změnit svůj život a začal jsem pracovat pro velkou společnost, Imperial, která je v Makedonii jednou z pěti největších společností. V té době mělo vedení společnosti za to, že mohu mít v HoReCa segmentu určitou přidanou hodnotou. A tak to všechno začalo. Když se na to podívám z dnešního pohledu, vím, že to byl krok správným směrem, a výzvy, kterým v průběhu let čelíme, jsou prostě fenomenální.

Jak se dívám na svět kuřáků…
Před 10 lety nikdo nemluvil o zahřívaném tabáku, elektronických cigaretách nebo o orálním nikotinu, zatímco v dnešní době vidíme výrazný nárůst nových kategorií napříč trhem a pokles tradičních tabákových výrobků. Naši zákazníci se vyvíjejí, technologie se stávají v každodenním životě čím dál více důležitější, a proto se mění potřeby spotřebitelů, což znamená, že musíme mít relevantní produkty, které uspokojí požadavky trhu.
Navíc, dochází ke změnám životního prostředí ve světě a lidé dbají o zdravější životní styl. My v Imperial Brands se zaměřujeme na to, abychom vytvořili něco lepší pro kuřáky na celém světě, a podle mého osobního názoru máme za sebou kus skvěle odvedené práce. Dokonce i já sám jsem před 6 měsíci přestal kouřit a nyní používám naši elektronickou cigaretu „blu“ (mimochodem moje žena to velice ocenila 😊), která plně uspokojí všechny moje potřeby.
 
Co si myslím o zdražování cigaret…
To je velmi dobrá otázka. Pokud se podíváme zpět, každý rok se ceny cigaret zvyšují jednoduše proto, že příjem ze zdanění je ve státním rozpočtu velmi důležitý a pomáhá státním autoritám financovat řadu dalších projektů v jejich agendě. Letos přichází nové zvýšení, které bude poměrně výrazné. Proto se domnívám, že po roce 2020 bychom měli mít na 1 rok daňové prázdniny, abychom viděli dopad tohoto zvýšení. Teprve poté přijde čas na diskusi o novém tříletém daňovém kalendáři. Je také velmi důležité, aby i ostatní kategorie, jako je zahřívaný tabák, byly úměrně zdaněny a nevytvářely významný rozdíl mezi klasickými cigaretami a jinými kategoriemi.
 
Pro více informací:
Mgr. Markéta Chýlková, Corporate&Legal Affairs Manager pro ČR
tel.: +420 724 061 990
email: marketa.chylkova@cz.imptob.com
Imperial Brands
Imperial Tobacco CR, s.r.o., Radlická 4, Praha 5
  
O Imperial Brands
Imperial Tobacco CR, s.r.o. (Imperial Brands), která patří do rodiny mezinárodní společnosti Imperial Brands PLC, se řadí mezi přední distributory tabákových výrobků na českém trhu, kde působí již více než 25 let. Je součástí mezinárodní skupiny, která zaměstnává více než 30 000 zaměstnanců ve 160 zemích světa. Několikrát získala ocenění TOP EMPLOYER. Do portfolia značek patří cigarety Davidoff, West, P&S, Gauloises Blondes, R1 Blue, Ernte 23, Reval, Cabinet, Superkings, L&B, tabáky Golden Virginia, Drum, P&S, West, doutníčky Vegafina a dutinky Route 66 a P&S. Produkty nové generace jsou na českém trhu v tuto chvíli zastoupeny značkou vaporizérů blu a značkou beztabákových nikotinových polštářků ZoneX.